Levné klasické hromosvody z pozinku

Profesionální přístup

Hromosvod, neboli také bleskosvod, je zařízení, které vytváří umělou vodivou cestu, díky které je bleskový výboj bezpečně přijat a sveden do země. Právě díky hromosvodům se již nemusíme bát nebezpečí, které právě blesky představují. Naše obydlí, majetek a lidské životy jsou i během bouřky v bezpečí. Instalace a následné revize hromosvodů si však vyžadují opravdové profesionály a znalce v tomto oboru. Tyto profesionály představuje právě společnost H&B, která se montáží hromosvodů zabývá již od roku 1991. Kvalita je tak zaručena léty praxe a zkušeností.

Typy hromosvodů

Hromosvody mohou být zhotoveny hned z několika materiálů. V České republice je nejrozšířenějším materiálem pozinkovaná ocel.

Možnosti na použití materiálu na hromosvod:

AlMgSihliník – prvek, který se skládá z hliníku, hořčíku a křemíku. Tento materiál je lehčí na zátěž střechy a patří mezi bezúdržbový materiál. Tento materiál je velmi často používaný. Cena hromosvodu z hliníku je nižší než u mědi, ale vyšší než u pozinku.

Cu – měď – Měď má velmi dobrou elektrickou a tepelnou vodivost. Tento prvek má pro montáže načernalou barvu, velmi dobře se zpracovává, je odolný proti korozi a cenově nejdražší.

FeZn – pozink – Pozink je nejlevnější materiál ke zhotovení hromosvodu. Má ovšem kratší životnost než oba předchozí prvky. Podléhá korozi a je potřeba obnovovat nátěry před revizí. Pozinkované železo má stříbrnou barvu.

Společnost H&B nabízí také provedení z materiálu firmy DEHN-SOHNE.

Materiál, ze kterého bude hromosvod vyroben, si vybírá zákazník podle svých potřeb a financí. Společnost H&B mu zdarma poskytne poradenské služby a návrh vyhotovení.