Jaký materiál je na hromosvody nejlepší?

V oblasti hromosvodů je jen několik druhů materiálů, které se dají použít tak, aby splňovaly bezpečnostní kritéria.

Materiál na hromosvod

Mezi druhy, které se používají, patří velice známá a často používaná měď, dále také slitiny hliníku, nerezavějící ocel či též velice oblíbený pozink.

Výhody a nevýhody jednotlivých materiálů

Prvním druhem materiálu, který se dá použít, je měď. Díky mědi Vám hromosvod vydrží navěky. Nevýhodou měděného hromosvodu jeho cena, avšak k poměru toho, že nebudete muset za několik let vyměňovat hromosvod, se Vám to jistě vyplatí. Možnou nevýhodou mědi je možná reakce s jinými kovy v oblasti domu (i s fasádními barvami).

Další možností je pozink. U něj je velká výhoda zejména v oblasti financí, protože pozink vychází výrazně levnější, než např. měď. Jistou nevýhodou je to, že cca za 20 let jej budete muset měnit a tudíž opět investovat.

Dále je možné také využít jako materiál nerezavějící ocel. V tomto případě je cena opravdu vysoká. Avšak opět, jako u mědi, je výdrž stálá. Slitiny hliníku mají také své určité výhody a to např. v tom, že hliník je lehký a bezúdržbový.

Pokud nechcete příliš investovat a chcete mít kvalitní materiál, je vhodné zvolit pozink či hliník, jak již bylo předtím řečeno.