Instalace oddálených anténních hromosvodů

Máte rodinný dům a chcete si pořídit hromosvod? Pak je pro Vás vhodná varianta instalace oddálených anténních hromosvodů. Tato instalace se dá využít i u bytových domů. Pokud blesk zasáhne anténní stožár, stane se to, že budete mít zničeno veškeré elektronické zařízení jako je televize, DVD a další připojená elektronika.

Instalace

Instalace těchto hromosvodů je zřizována právě ve správném dosahu od anténních stožárů. Zde je nutné umístit jímač. Velice důležitý je tedy správný dosah – pro výpočet správné vzdálenosti používáme vzorec. Dále je nutné budovu zařadit do stupně nebezpečí. Rodinné domy a panelové domy jsou umístěny v kategorii, která si neklade velké nároky na hromosvody.

Různé druhy jímačů

Na trhu existují různé druhy jímačů. Liší se především složením – nejčastěji používané jsou jímače z hliníků. Jímače mají také různé rozměry – mohou mít délku i 9 metrů. Velice důležité jsou také svodiče přepětí (blesk sice hromosvod může uzemnit, ovšem může vzniknout přepětí, které může vyřadit některou elektroniku).

Všechny tyto úkony a mnoho dalšího Vám provedeme přímo na Vašem domě. Stačí zavolat nebo nám napsat na e-mail a domluvíme se na vhodném datu instalace oddálených anténních hromosvodů.